Chirurg Grodzisk Mazowiecki

STOP wrastającym paznokciom – jak dbać o stopy

Wrastające paznokcie to nie dość, że nieestetyczna przypadłość, to jej głównym problemem jest bolesność, odczucia znacznego dyskomfortu oraz możliwość groźnych powikłań 다운로드. Głównymi przyczynami jest niewłaściwe obcinanie paznokci, co często trwa przez wiele lat i powoduje wrastanie paznokcia w wał przypaznokciowy. Przyczyną może być również noszenie zbyt ciasnego obuwia, czy też w przypadku kobiet obuwia z wąskimi czubkami, które uciskają palce 다운로드. Paznokcie w wyniku wielu czynników zamiast rosnąć tylko i wyłącznie wzdłuż, zdarza się, że zaczynają rosnąć również wszerz. Boczna część paznokcia wrasta w otaczającą go skórę 다운로드. Początkowo przynosi to ból i spory dyskomfort, a kończy się na stanie zapalnym.

Niejednokrotnie dochodzi również do poważnych infekcji, krwawień i pojawienia się wysięków ropnych 다운로드. Najczęściej wymaga to leczenia przy pomocy specjalnych narzędzi takich jak klamry, odpowiednich zabiegów, a w ciężkich przypadkach kiedy palce są już w znacznym stopniu zajęte infekcją i stosowanie na przykład klamer jest niewystarczające, niezbędna jest interwencja chirurgiczna 싱기버스 다운로드. Czynnikami, które predysponują do wystąpienia tego schorzenia są czynniki genetyczne. Także skłonności do urazów, które niejednokrotnie zmieniają bieg wzrostu paznokcia na nieprawidłowy Jsp file download. Wycinanie wrastających części paznokcia to metoda najczęściej stosowana. Jest ona skuteczna ale tylko do momentu, w którym paznokieć nie odrośnie 와우 군단 다운로드. Chirurdzy stosują także zabieg zrywania w całości chorego paznokcia. Niestety jest to bardzo bolesne i nie gwarantuje, że paznokieć prawidłowo zacznie rosnąć już po całkowitym odrośnięciu, ponadto zdarza się, że po takim zabiegu paznokieć wrasta jeszcze głębiej 다운로드. Najskuteczniejsze metody to zabiegi wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz podologicznych. Na brzegi paznokcia zakłada się już wcześniej wspomniane specjalne klamry, które działają na zasadzie podobnej jak aparaty ortodontyczne 다운로드. Stanowią one mechaniczną barierę chroniącą paznokieć przed wrastaniem wszerz. Do stosowania można także zakupić preparaty, które zmiękczają płytkę paznokciową i ograniczają możliwość zranienia skóry 다운로드.

Aby uniknąć tego problemu najważniejsza jest profilaktyka. Zapobieganie i odpowiednie dbanie o stopy oraz paznokcie pomaga uniknąć tego kłopotliwego problemu. Aby uchronić się przed kosztownymi i nieprzyjemnymi zabiegami, należy kupować obuwie przede wszystkim wygodne i dobrze dopasowane do stopy. Nie ściskające palców, bez wąskich czubków i nie za małe. Równie istotne jest odpowiednie obcinanie paznokci. Należy to robić nie zaokrąglając paznokcia w rogach, tak aby jego wzrost kształtował się tylko i wyłącznie w kierunku podłużnym. Zmianę kierunku wzrostu paznokcia mogą powodować nawet ciasne skarpetki czy rajstopy. Dlatego też tak ważne jest dobranie nawet skarpet i innych tekstyliów, które nosimy. Odpowiednie obuwie oraz dobra technika obcinania paznokci, to najlepsza profilaktyka i najprostszy sposób na uniknięcie problemu wrastających paznokci.

.