Chirurg Grodzisk Mazowiecki, tel: 660-475-855

O mnie

specjalista chirurg WarszawaDziękuję, że wszedłeś na tę stronę i chcesz poznać mnie bliżej.

Od zawsze chciałem być chirurgiem. Widząc mojego dziadka, który również był chirurgiem oraz mojego ojca, psychologa, wykształciła się we mnie potrzeba leczenia i ratowania życia.

Studia medyczne ukończyłem w 1976 roku na Akademii Medycznej w Warszawie. Po otrzymaniu dyplomu zostałem zatrudniony w Szpitalu Miejskim w Pruszkowie na stanowisku Asystenta Oddziału Chirurgicznego. W tym samym czasie robiłem specjalizację I stopnia z zakresu chirurgii ogólnej pod okiem wybitnego chirurga Pana Ludwika Barcza, który był ordynatorem oddziału gdzie pracowałem.

II stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej otrzymałem w 1984 roku. Prowadzącym był Pan dr nauk med. Zbigniew Kosmalski. Od tego momentu podpisuję się jako specjalista chirurg. Muszę stwierdzić, że miałem duże szczęście, że prowadzący moją specjalizację byli wybitnymi lekarzami, chirurgami. Dzięki nim mogłem się bardzo rozwinąć jako lekarz.

W 1984 roku nadarzyła się okazja poszerzenia horyzontów i w ramach kontraktu z Akademii Medycznej w Warszawie wyjechałem wraz z żoną Grażyną i córką Luizą do Afryki. W latach 1984 – 1986 pracowałem na oddziale chirurgicznym w Szpitalu AL JALA w Benghazii w Libii. To było moje pierwsze zetknięcie z Czarnym Kontynentem i już wtedy wiedziałem, że zrobię wszystko, żeby tam wrócić. Po powrocie z Libii pracowałem w Szpitalu Miejskim w Pruszkowie, na oddziale chirurgicznym jako specjalista chirurg. To było w latach 1986 – 1987.

W roku 1987 udało mi się opuścić granice Polski Ludowej i poleciałem z Żoną i Córką do Jos w Nigerii. Pracowałem tam w Szpitalu Specjalistycznym ROCKLAND. Zostałem również dość szybko ordynatorem tamtejszego oddziały chirurgicznego. Zetknąłem się również z chorobami tropikalnymi, co również poszerzyło moją wiedzę z zakresu medycyny. Po powrocie do „wolnej” Ojczyzny w 1991 roku zatrudniłem się w SZPZOZ w Grodzisku Mazowieckim. Tam również pracowałem jako specjalista chirurg .

W 1993 roku zostałem zachęcony do wyjazdu do Ghany przez mojego kolegę, lekarza, który właśnie wrócił z tego kraju. Po dotarciu na miejsce okazało się, że w kraju są działania wojenne i zagrożone jest życie moje i mojej rodziny z którą przyjechałem. Przy pomocy tamtejszego biskupa i rodziny z Polski udało nam się wrócić do Ojczyzny.
W latach 1993 – 2000 byłem kierownikiem poradni chirurgicznej w SZPZOZ w Grodzisku Mazowieckim, a od 2000 roku zarządzam i jestem współwłaścicielem Grodziskiego Centrum Medycznego w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę również Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Lekarską.
Przyjmuję w moim gabinecie przy ul. Piaskowej 17a. w Grodzisku Mazowieckim (okolice miast: Warszawa, Pruszków, Żyrardów)

Zapraszam do przeczytania informacji w zakładce PORADNIK PACJENTA, gdzie znajdziesz ważne i pomocne informacje z zakresu chirurgii i nie tylko.

Wejdź również w zakładkę FAQ. Tam odpowiadam na najczęściej zadawane pytania jakie słyszę od pacjentów. Naprawdę warto.

Dziękuję, że przeczytałeś ten tekst do końca.

Życzę zdrowia

Z wyrazami szacunku

Jacek Michał Bieńkowski

.

Google+