Chirurg Grodzisk Mazowiecki, tel: 660-475-855

Owrzodzenie podudzi jest to bardzo często konsekwencja zespołu żylnego. Powstają na tle zaburzeń troficznych właśnie w jego następstwie 다운로드. Przeważnie obejmuję 1/3 części podudzia. Wystąpienie tego schorzenia związane jest z zaburzeniami naczyniowymi. Dotyczą one zaburzeń żylnych najczęściej żylaków, gdzie dochodzi do zmian troficznych a także zaburzeń w obrębie tętnic, które objawiają się na przykład zamknięciem światła tętnicy 다운로드.

Zanim dojdzie do owrzodzenia, w krążeniu żylnym pojawia się zastój. Początkowo dochodzi do obrzęku, następnie ścieńczenia skóry oraz wynaczynienia i odkładania się barwnika krwi w tkankach 다운로드. Zmieniona w ten sposób znacznie już skóra pokrywa się stopniowo wytwarzającymi się owrzodzeniami. Powiększają się one przez postępujący rozpad obwodowy 다운로드. Owrzodzenia mogą trwać przez wiele miesięcy a nawet lat. Zmiany jeśli ustępują, to kończą się pozostawieniem blizn. Pod wpływem jakichkolwiek urazów mechanicznych może dojść do nawrotów tego schorzenia 다운로드.

Owrzodzenia, które pochodzą z zaburzeń związanych z funkcjonowaniem układu tętniczego pojawiają się nagle, na skórze nie zmienionej troficznie i objawiają się dużą bolesnością jeus8. Jeśli dochodzi do tworzenia się zakrzepów żylnych jednak bez utworzenia owrzodzeń, wokół naczyń żylnych dochodzi do włóknienia co skutkuje twardzinopodbnym stwardnieniem podudzi 다운로드. Rozpoznanie ustala się na podstawie umiejscowienia. Jest to najczęściej 1/3 dolnej części podudzia. Drugą podstawą do rozpoznania tego schorzenia jest stwierdzenie zaburzeń troficznych oraz zastoju żylnego 삼성 유튜브 동영상 다운로드. Używając nieinwazyjnej metody ultradźwiękowej czyli sonografii Dopplera, określa się stopień zajęcia żył. W przypadku gdy podejrzewane są zakrzepy, zaleca się flebografię 다운로드. W szczególności przed wykonaniem zabiegów operacyjnych na żylakach.

W leczeniu korzysta się z okładów odkażających, aerozoli odkażających a także maści z antybiotykami 다운로드. W przypadku konieczności interwencji chirurgicznej, po oczyszczeniu owrzodzenia usuwa się żylaki, leczone są zmiany w układzie tętniczym, a niekiedy istnieje konieczność wycięcia owrzodzenia z autoprzeszczepem.

.

Google+