Chirurg Grodzisk Mazowiecki, tel: 660-475-855

Brodawki wirusowe

Brodawki to guzki skóry i błon śluzowych. Powstają w wyniku zakażenia ludzkimi wirusami brodawczaka czyli HPV – Human Papilloma Virus 위대한 인류 다운로드. Są to dość często występujące zmiany skórne. Ich przyczyną bardzo często są drobne urazy skóry, stąd umiejscowienie to przede wszystkim dłonie oraz stopy 3030영어. Zmiany skórne wywoływane przez wirus brodawczaka mogą mieć postać brodawek zwykłych, podeszwowych, płaskich bądź płciowych. Brodawki zwykłe najczęściej umiejscawiają się na dłoniach lub stopach, czyli obwodowych częściach ciała 다운로드. W wyniku autozakażenia w otoczeniu zmiany powstają nowe wykwity. Szacuje się, iż około 40% tego typu brodawek ustępuje samoistnie w ciągu dwóch lat i nie wymaga zastosowania leczenia 다운로드.

Brodawki podeszwowe najczęściej pojawiają się u dzieci i młodzieży. Do zakażenia może dojść w miejscach, w których chodzi się boso, czyli na przykład na basenach 다운로드. Zmiany te mogą wnikać głęboko w skórę pod wpływem ciężaru ciała jaki na nich spoczywa, przez co wywołują bolesność. W ich obrębie czasami są widoczne czarne punkty, które sygnalizują występowanie wylewów krwawych 다운로드. Zmiany tego typu mogą nawracać i wykazywać charakter przewlekły. Po leczeniu należy je różnicować z rakiem brodawkującym. Najczęstszymi przyczynami powstawania brodawek płaskich, jest atopowe zapalenie skóry, jej niewielki urazy bądź też immunosupresja ebook. Umiejscawiają się na twarzy, na przykład rozsiewane podczas golenia, czy też na kończynach. Bardzo często dochodzi do ich samoistnego ustąpienia po dłuższym lub krótszym czasie 다운로드. Z kolei brodawki płciowe, przede wszystkim przenoszone są drogą płciową. W szczególności typ 16 oraz 18 HPV, jak i wirus brodawczaka płciowego sam w sobie, może prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy 윈도우 8 지뢰찾기 다운로드.

Brodawczak powoduje ranki na szyjki macicy, które niestety bardzo często są niezauważane przez kobietę a nawet przez lekarza 다운로드. Brodawka płciowa od momentu styczności z wirusem, rozwija się zwykle w czasie od trzech tygodni do ośmiu miesięcy. Umiejscowiona jest w okolicach wejścia do pochwy ale i w jej wnętrzu. Także na wargach sromowych, wulwie, na szyjce macicy oraz w okolicach odbytu. U mężczyzn umiejscowione są najczęściej pod napletkiem penisa, na jego główce, a także na mosznie czy też w jego środkowej części. Brodawki nie są groźne i zwykle nie wywołują żadnych zmian nowotworowych. Tylko kilka typów tego wirusa może powodować rozrosty nowotworowe. Brodawki mają tendencje do samoistnego usuwania się. Jednak te, które pozostają należy skonsultować z lekarzem i poddać się leczeniu. Ze względu na to, iż umiejscowienie wirusa jest różne, to leczenie niestety bywa dość trudne i nie zawsze skutkujące 100% wyleczeniem.

Brodawki leczy się stosując środki powodujące złuszczanie się zmian skórnych, środki hamujące podziały komórek w obrębie zmiany, karioterapią czyli mrożeniem z użyciem ciekłego azotu oraz wyłyżeczkowaniem, czyli chirurgicznym usunięciem, które odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Najskuteczniejsza jednakże metoda, to odparowanie laserem CO2, która to gwarantuje pełen sukces.

.

Google+